גל וגליה, מכורות איפור בנות 14 מדרגה ראשונה.

יום חמישי, 8 באוגוסט 2013

סיפור חוצב להבות

היי כפרות (;
אז תמיד רציתי לעשות פוסט כזה, "גולמי", לא קשור לאיפור, בלי המון תמונות וגימיקים, שבו אני מספרת את סיפור האיפור שלי ואיך נולד גאג.
זאת הזדמנות לדבר על עצמי וזה תמיד נחמד (אי אפשר להכחיש שבלוגריות ויוטיובריות נורא אוהבות לדבר על עצמן. פשוט אי אפשר), וגם זאת הזדמנות לספר את סיפור חיי. מתי התחלתי להתאפר, איך זה קרה, איך הייתי, מה חשבו, וכל השטויות החופרות האלה. 
את הפוסט הזה כתבתי לפני הרבה מאד זמן. בערך בדצמבר 2012. אני כל הזמן משנה דברים בהדרגה, ולקח לי שמונה חודשים עד שהייתי מרוצה מספיק בשביל לפרסם אותו. אני מקווה שתהנו.
חשוב לקרוא: בבקשה בלי תגובות על הגיל שבו התחלתי להתאפר. זה לא משהו שאני יכולה לשנות עכשיו, ואני יודעת שזה מאד מוקדם. בהמשך תראו שכתבתי שלא יצאתי עם איפור מהבית רק שנתיים אחרי שהתחלתי. 

זה התחיל באמצע כיתה ד', אמא שלי חזרה מחו"ל עם שמלת פייטים נוצצת. 
האסוציאציה שעלתה לי? ליידי גאגא. רציתי להתחפש אליה בפורים. קניתי פאה, נעלי בובה מנצנצות, ומה נשאר? האיפור. 
חיפשתי סרטון איך להתאפר כמו ליידי גאגא. 
וכך גיליתי אותה. מישל פאן, אהבת חיי. שבמשך שנה היא הייתה הגורו היחידה שצפיתי בה. בכיתה ה' נחשפתי לעוד כמה. 
אהבתי את העריכה הלא חופרת שלה, וזה בעיקר מה שמשך אותי אליה. לא אהבתי בנות שדיברו וחפרו מול המצלמה. באותה תקופה נחשפתי גם ל-misschevious, xsparkage, panacea81. כיום אני עוקבת אחרי אקספרקג' ומייסצ'ייויוס, אבל פנסיה81 עדיין קצת מעצבנת בעיני. 
בכל מקרה, בחזרה למישל.
הייתי מתבאסת אם היה עובר שבוע בלי סרטון. אני חושבת שאני נחשבת צופה ותיקה אצלה.. הדבקתי את הקצב של הסרטונים בערך בנובמבר 2009, ויש סיכוי מאד גבוה שצפיתי בכולם. 
הרבה פעמים היא "הטעתה" אותי וגרמה לי לנסות דברים ממש טיפשיים. פעם ניסיתי לשים אבקת קקאו בתור ברונזר. למה?
כן כן. גם אני לא הבנתי. 
אבל אי אפשר להתכחש לעובדה שהיא מתאפרת סבבה, ושהעריכה שלה מצויינת. היא הייתה מהיחידות שהשתמשו בקריינות באותה תקופה.
היוטיוברית השנייה שהתחלתי לצפות בה בעקביות הייתה בעזרתה של מישל פאן- missjessicaharlow.
 זה היה הסרטון הראשון שלה שראיתי. כמו מישל- אחלה עריכה. חיבבתי את הסטופמושיין הטיפשי שהיא עשתה :P  
החלק המצחיק שבסוף אשכרה יצאתי עם איפור מהבית רק בכיתה ו' וזה היה רק יום אחד עם צללית בצבע זהב. זהו.
אף פעם לא יצאתי עם איפור מחוץ לבית בזמנים האלה. 
בקשר לביצועים? הזמן בין כיתה ד' לכיתה ו' אני קוראת "איזור הדמדומים". למה- כי אני לא זוכרת כמעט כלום ממנו. מבחינתי הייתי מחרידה מחרידה מחרידה עד שפתאום נהייתי סבבה. 
הייתי עושה איילינר שלא נמשך על קו הריסים. הוא היה ישר יוצא מזווית העין.
מן הסתם האישה בתמונה עמדה לצייר איילינר מושלם, אבל אני איכשהו נעצרתי בשלב הזה. רק בלי הצ'ופצ'יק העליון.
הייתי נורא מסתבכת עם איילינר. אחרי שהבנתי סופסוף איך עושים את זה כמו שצריך, תחילת כיתה ו' בערך, לא הצלחתי לעשות את השפיץ יפה ומחודד. השפיץ היה יוצא לי מעוגל ומוזר, אז הייתי מחדדת אותו, ואז הכנף הייתה דקה ולא מאוזנת, ואז עיבתי (מהמילה עבה) אותו, ואז פוף... אין שפיץ. ככה הייתי עושה עד שהכנף הייתה בערך מגיעה לי לגבה. 
בסוף כיתה ו', כשנהייתי סבירה, ולמדתי איך לעשות איילינר, הבעיה העיקרית שלי הייתה סימטריה. זה היה יוצא לי יפה ודק ושפיצי בעין אחת, ובעין שנייה זה היה יוצא עבה ופונה למטה או לא יודעת מה. היה לי קשה לעשות את הכנף באותו כיוון.
אם אתן חברות בדף הפייסבוק של הבלוג (אם לא, תהיו) אתן בטח קראתן את הסטטוס "מיטב טעויות האיפור של גליה בן דוד". 
אם לא קראתן, הנה הן:
*פעם כשהיו לי ריסים מלאכותיים ולא היה לי דבק, ערבבתי מסקרה עם וזלין וניסיתי להשתמש בזה. הלך לא משהו כמו שאתן יכולות לתאר. 
*מישל פאן אמרה שאפשר להשתמש בשפתון בתור סומק. אז חשבתי שזה כולל את כל מוצרי השפתיים. שמתי פאקינג גלוס על הלחי.
*ערבבתי צללית עם גלוס ושמתי את זה בתור שפתון.
היו עוד כמה שאני לא זוכרת ולא טרחתי לצלול עמוק לתוך הדף בשביל לקרוא. זה היה די ממזמן :P
בקיצור, הייתי בלאגן. 
משום מה אני מרגישה שלא הייתה לי הדרגתיות. שבשלוש שנים הראשונות הייתי איומה, ובשנה האחרונה סבבה. 
ברור שעכשיו אני לא אמנית ושיש לי הרבה מה ללמוד, אבל אני מרגישה שהשתפרתי ושאני מבינה הרבה יותר טוב מה אני עושה. 
והכי הכי חשוב, למדתי לעשות איילינר נורמלי!!! 
משתפרים..

הידד!
ב-2011 הגעתי לחטיבה הביינים. שם פגשתי את גל, שהייתה איתי ביסודי עד כיתה ד' ואז עזבה. אמית הייתה איתי ביסודי והמשיכה איתי גם לחטיבה. ישר שלושתנו התחברנו. 
יום אחד, בערך בדצמבר 2011 אני, גל ואמית ישבנו וצפינו בסרטון באייפון שלי (ז"ל). זה היה סרטון של מישל פאן, שמראה את המוצרים מהעסק סטייל גלוסיבוקס שהיא פתחה- MyGlam (כיום Ipsy). חלמנו על איך גם אנחנו נקים עסק כזה. 
באותו יום גם ראינו סרטון של איזה ילדה שקבלה 1000 צפיות שעשתה איילינר ממש ממש עקום. חשבנו לעצמינו שאם היא יכולה לעשות את זה גם אנחנו. 
לקראת סוף דצמבר, אני וגל נפגשנו (לאמית היה חוג) וצילמנו סרטון. התאורה הייתה מחרידה, שמתי לה ברונזר על האף, וציירתי לה איילינר מחריד. על עצמי הייתי סבירה, על אחרים ממש איומה. 
בגלל שהתעצלנו לערוך וכי לגל הייתה בסוף בעיה במצלמה לא עשינו שום דבר עם הסרטון.
אחרי חשיפה לעולם בלוגי האיפור שהתחילה בערך בכיתה ו', החלטנו לפתוח בלוג. 
הפוסט הראשון שלנו. הוא עדיין באתר
היינו ממש גרועות בהתחלה. באמת איומות. הייתה את הכתיבה הפקאצית, הייתה את העתקת התמונות, הפוסטים בתדירות לא נורמלית, אבל לדעתנו התקדמנו והשתפרנו.
בפברואר 2012, נולד גאג. (~דרמטיות~)
גאג, ששואלים אותנו הרבה, זה ראשי תיבות של "גליה אמית גל". אחר כך הוספנו "ביוטי" בגלל שזה מה שכולם עשו ואנחנו לא מקוריות בשיט.
הלוגו הראשון שלנו, שעוצב בצייר

למרות שהתחלנו ממש ממש ממש גרוע, אני כן חושבת שקצת השתפרנו בין כל פוסט לפוסט. 
איכשהו, הצלחנו לשכנע כמה בלוגריות שאנחנו ילדות סבירות לגמרי, והיום אנחנו חיות באושר ועושר ועושות לייקים אחת לשנייה. סיפור אהבה♥
במאי 2012, הוזמנו להשקה הראשונה שלנו ever וקיבלנו את המוצר לסקירה הראשון שלנו. זה היה בושם של Bebe. ברור שהסקירה הייתה מחרידה. 
היינו די צמאות למוצרים לסקירה. והאמת, לא בשביל להתנסות עם מוצר. או לקבל משהו בחינם. בשביל התואר הזה של "הבלוג שלנו כל כך מצליח שחברות שולחים לנו דברים!". בשבילנו זה היה סוג של מדד להצלחה. 
ההשקה הייתה ממש כיפית. התרגשנו בטירוף, אבל בסוף קצת הסתגרנו בתוך עצמינו ולא דיברנו עם אנשים. ראינו סרט בשם "עולם מצחיק", שעירב סצינות סקס. ואז פרשנו החוצה כי הרגשנו לא בנוח. 
בדיוק ביום הזה אחר כך, הלכנו למסיבת אוזניות שאני ועוד שתי בנות מהשכבה ארגנו. ישר אחרי ההשקה.
הרגשנו כמו האנה מונטנה- בלוגריות השקה ביום ותלמידות שכבה בערב (או שזה הפוך? :P). 
וכמו האנה מונטנה, הבלוג היה סוד שרק אנחנו וכמה חברות ידענו עליו (~שוב דרמטיות~). 
הנה תמונה של גל בוהה אל השמיים בהירואיות.
קיץ 2012 היה התקופה הכי טובה של הבלוג. הפסקתי לצלם תמונות באייפון וקניתי מצלמת HD של וידאו, לממש את התוכניות המקוריות שלנו להיות ערוץ יוטיוב. 
אם להיות כנה, ערוץ היוטיוב של הבלוג הוא מה שחשף אותנו הכי הרבה ועקף את הבלוג בשנייה. בסוף הקיץ הגענו ל-200 רשומות, שבחודשיים זה נראה לנו ענקי. 
התחלנו לפתח מערכת יחסים עם גלוסיבוקס, העיצוב של האתר השתנה והשתדרג, אבל לא הכל היה טוב ויפה בקיץ הזה. 
אמית, המנהלת השלישית לעולם לא הרגישה כל כך מחוברת לעולם האיפור. זה לא הכי עניין אותה. אבל אנחנו חברות ממש טובות, מעין שלישיה כזאת, ובגלל זה היא רצתה להשתתף בבלוג. ובגלל שאמית היא היצור הכי מתוק בעולם וחברה מדהימה, ברור שנסכים! גם גל הייתה בראשית דרכה עם איפור, אז למה לא? 
אז זהו, החשיפה של גל לתחום גרמה לה להתעניין יותר ויותר. ואמית, בתור היותה בן אדם נורמלי ולא משוגע כמוני או כמו גל, החשיפה גרמה לה לפהק. 
בגלל זה, הפוסטים שהיא העלתה היו די דלים והיא לא העלתה הרבה. בסופו של דבר דיברנו עם אמית. שאלנו אותה אם היא אוהבת לפרסם בבלוג, ושאם כתיבה מרגישה לה כמו מטלה היא לא חייבת להישאר. לא היינו ציניות ולא כועסות, ובאמת התכוונו לזה שאם היא מרגישה לא בנוח לפרוש זה בסדר. ברור שרצינו שהיא תישאר, אבל היא גם דברה איתנו וספרה לנו מה היא חושבת, ואמרה שהיא לא מרגישה כל כך מחוברת לתחום ושהיא מחליטה לפרוש. 
אנחנו עדיין קרובות בדיוק באותה מידה! נפגשנו הרבה מאז, היינו ביום העצמאות ביחד.. ושוב, היא באמת ילדה מהממת ומיוחדת. 
בגלל כל הכיף והשמחה בקיץ, החלטנו ללכת על גלוי ולהפסיק לשמור את הבלוג כסוד. כמו שציפיתי, לאף אחד לא היה אכפת. לא ירדו עלינו, לא צחקו עלינו, והיינו שמחות מאד. למעשה, כמה בנות בבית הספר שאף פעם לא דיברנו איתן קודם ניגשו אלינו ואמרו לנו שהן אוהבות את הבלוג שלנו, ולפעמים מבקשות שנאפר אותן. כך אני וגל נהפכנו למאפרות הראשיות של השכבה, ובכל אירוע אנחנו עושות הפעלה של דוכן איפור, עם ציורי פנים ואיפור אפקטים. 
בנוסף, נפגשנו עם חברה שלנו מהיסודי שחובבת צילום, והיא בקשה שנבוא לאפר את חברה שלה לצילומים. היה ממש כיף, ויצאו תמונות מהממות. 
אני חושבת שזה יפה המעבר הזה. מאייפון למצלמה, ממובי מייקר לסוני וגאס, מערמת ספרים לחצובה.
בסך הכל אני מאד מרוצה מהבלוג שלנו. אני מרוצה מהתוכן שאנחנו מעלות ומזה שאנחנו לא לוקחות את הבלוג יותר מידי ברצינות, ושרוב הפוסטים הם שטותניקים וקלילים, כמו שהיינו בהתחלה. רק שעכשיו אנחנו משתמשות בסימני פיסוק באופן תקין :P
בקיצור, תודה רבה לכולכן על התמיכה ביוטיוב ובלוג. אנחנו אוהבות אותכן מאד. 
XOXO,
גליה מ-GAG

6 תגובות:

 1. את פשוט מדהימה.
  רציתי לומר.
  בכל מקרה, אם הייתי כ"כ מוכשרת באיפור כמוך לא הייתי מתביישת בזה, ובגלל זה אני ממש שמחה שאת מספרת לאנשים על הבלוג והערוץ ביוטיוב.
  ואני גם חושבת שזה בסדר לגמרי שהתחלת בכיתה ד',תעשי מה שבא לך עם הכסף שלך והפנים שלך! (;
  ובנוגע לבנות שניגשו אלייך, וביקשו שתאפרי אותן, גם אני נכללת ? XD

  השבמחק
  תשובות
  1. תודה רבה! :*
   חחח תכלס אני כבר לא זוכרת. היו הרבה (#מקובלת)

   מחק
 2. מקסימות! היה כיף לקרוא על התהליך שלכן

  השבמחק
 3. היה מעניין לקרוא! אני עוקבת אחרי הבלוג שלכם (בלוג/ערוץ הנערות היחיד שאני בכלל מסתכלת בו) מימיו הראשונים ובהחלט אפשר לראות את ההתפתחות והשיפור התמידי! שיהיה המון בהצלחה בהמשך.....

  השבמחק
  תשובות
  1. טל המון תודה! זה ממש מחמיא, בעיקר ממך :)
   בהצלחה גם לך!

   מחק